Back to top

Galeria

#trashChallenge dotarł do Robakowa-Wsi

Sołectwo Robakowo Wieś

#trashChallenge dotarł do Robakowa-Wsi

 

Dawno nie było takiego "wyzwania" w mediach społecznościowych, które przekraczałoby kolejne granice, budząc przy tym bardzo pozytywne emocje.

W Trash Challenge chodzi o to, aby posprzątać samodzielnie zaśmiecone miejsce publiczne.

Może to być pobliski trawnik mijany każdego dnia, porośnięta krzakami przestrzeń, zza której wyłaniają się mało estetyczne odpady, park albo droga do pracy. Ze znalezieniem takich zaniedbanych miejsc nie powinno być problemu. 

Co ważne, trzeba zrobić też - dla porównania - zdjęcie danego miejsca sprzed sprzątaniem i po - a potem wrzucić je do internetu.

Sołectwo Robakowo-Wieś podjęło wyzwanie. Sołtys wraz z mieszkańcami zebrali się w niedzielę 07.04.2019 r. o godz. 8.00, każdy z uczestników otrzymał rękawice i worki na śmieci. Podzieleni na dwie grupy przeszli ulicami: Wiejską, Szeroką, Szkolną, Żernicką, Poznańską. Trzy godziny wystarczyły żeby posprzątać sołectwo, uczestnicy uzbierali około 30 dużych worków śmieci. Zgodnie z akcją wszystko zostało udokumentowane, zapraszamy do obejrzenia filmu na nasz profil na  fb:  Robakowo Wieś - wieś ludzi aktywnych.

Sołtys rzucił wyzwanie sołectwu Dziećmierowo, liczymy że podniesiecie rękawicę!

Wyzwanie zrobiło dużo dobrego i poczyniło nowy krok do zmiany na lepsze, by uczynić naszą planetę zdrowszą i czystszą. A jeśli nie chcesz przyłączyć się do akcji i zbierać śmieci, przynajmniej nie wyrzucaj ich gdzie popadnie.

#trashChallenge